High Performance Low Leakage Switch Mode EMI Filter
Product Code:
LF3
Product Code:
LF3
| Input Power Type | Single Phase |
|---|---|
| Part ID | LF3 |
| Product Series | LF |
| Electrical Circuit | Single Stage |
|---|---|
| Hipot Rating | 2550VDC |
| Leakage Current 1 | 0.45mA @ 250V,50Hz |
| Maximum Operating Voltage | 120 - 250VAC |
| Operating Frequency | 50/60Hz |
| Current Rating | 3.00 |
| ECCN Number | |
|---|---|
| HTS Code |
| Input Terminals | 0.25" (6.35*0.8) Tabs |
|---|---|
| Max Height (in) | 1.25 |
| Max Length (in) | 3.20 |
| Max Width (in) | 2.03 |
| Mounting Option | Flange Mount |
| Output Terminals | 0.25" (6.35*0.8) Tabs |
| Weight (LBS) | 0.39 |