Ultra Compact High Performance 3-Phase Wye Single Stage Power Line Filter
Product Code:
RP410HP-6-10-QD
Product Code:
RP410HP-6-10-QD
| Application | Industrial Commercial |
|---|---|
| Input Power Type | 3-Phase WYE |
| Product Series | RP410HP |
| Electrical Circuit | Single Stage |
|---|---|
| Hipot Rating | 3500VDC |
| Leakage Current 1 | 0.10mA @ 480V,60Hz |
| Maximum Operating Voltage | 480VAC |
| Operating Frequency | 50/60Hz |
| Operating Temperature | -25 to 100 C |
| Current Rating | 6.00 |
| Ambient Temperature | -25 to 50 C |
|---|---|
| Climatic Category (IEC60068-1) | 25/100/21 |
| ECCN Number | |
| HTS Code |
| Input Terminals | 0.25" (6.35*0.8) Tabs |
|---|---|
| Max Height (in) | 1.59 |
| Max Length (in) | 3.56 |
| Max Width (in) | 2.02 |
| Mounting Option | Flange Mount |
| Output Terminals | 0.25" (6.35*0.8) Tabs |
| Weight (LBS) | 0.70 |
| Safety/Agency Approvals | UL1283 / 60929, CSA C22.2, EN 60939 |
|---|